Toz Bastırma & Koku Bastırma

TozBastırma&KokuBastırma@Sistanbul#2

Toz Bastırma

Toz bir çok sektörde insan sağlığını ve iş verimliliğini son derece olumsuz etkilemektedir ve çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Tozun yarattığı olumsuz etkileri önlemek amacıyla toz bastırma uygulamaları bir çok alanda yasalar tarafından zorunlu hale getirilmektedir.

Yüksek Basınç Sisleme Sistemleri tarafından yaratılan mikron çaplı su tanecikleri toz partiküllerine yapışarak onları ağırlaştırır ve yere indirir. Yüksek Basınç Sisleme Sistemleri çok daha küçük su tanecikleri yaratabilmesi sayesinde çok daha fazla toz partikülüne temas ederek diğer yöntemlere göre daha etkili sonuçlar verir, ayrıca daha az su sarfiyatı sağlar. Sisleme Sistemleri Fanlarla desteklenerek sisin doğrudan toz kaynağına yönlendirilmesi sağlanır.

TozBastırma&KokuBastırma@Sistanbul#3Koku Bastırma

Yüksek Basınç Sisleme Sistemleri Dozaj Pompaları vasıtasıyla kokular ve parfümler ile entegre edilerek sanayi tesislerinde, atık arıtma ve depolama alanlarında, istenmeyen kokuların bastırılması amacıyla kullanılır. Aynı zamanda yaşam alanlarının ve her türlü açık/kapalı ortamın koku kontrolü sağlanır.